5071158658

Seramik karo üstüne Kalesinterflex Döşeme

Seramik karo üstüne Kalesinterflex Döşeme

Seramik Üstüne Kalesinterflex Döşeme Yapılması

Kalesinterflex yaptırmaya karar verdiğinizde mevcut kullanılan banyo, mutfak, teras, iş yeri zemin seramik kaplı ise ne yapmak gerekir. Bazı durumlarda seramik kaplı yüzeye kalesinterflex döşeme gerekebilir. seramik üstüne kalesinterflex nasıl döşenir, seramik üzerine kalesinterflex uygulamada yapılması gereken işlemler nelerdir? Eski seramikleri sökmeden döşeme yapılır mı?, Seramik karo üstüne Kalesinterflex Döşeme detayları.

Seramik karo üstüne Kalesinterflex Döşeme

Seramik Kaplı eski Zemin Üstüne Kalesinterflex Nasıl Döşenir?

Seramik üstüne kalesinterflex döşetmek için 2 farklı kural vardır. Birincisi eski seramikleri sökerek uygulama yapmak. Diğeri ise mevcut seramiklerin üzerine döşetmek. Peki farkı ne? seramik üstüne direk yapmak kırım ve bazı maliyetleri azaltmak ve zaman tasarrufu avantajı sunar.

Ama bazı işlemler gerekir. Seramiklerin sağlamlık kontrolü yapılmalı ve kırık çatlak yada oynayan seramik karolar sağlam hale getirilmeli. Sağlam ise yüzey dolgu astarı sürülerek uygulama yapılmalı.

Eski seramikleri sökerek döşeme yapmak belki en doğru ve uzun vadeli olan kullanım şekli sağlar. Seramiklerin sökülmesinde çıkan duvar ve yerdeki bozuk zemin düzeltilerek astar sürülüp toz, kir yağ gibi tutunmayı önleyici eylemlerden arındırmalı. Daha sonra kalesinterflex döşeme işlemine geçilebilir.

Seramik Üstü Kalesinterflex Yapıştırıcı Seçimi ve önerisi

Eski seramik kaplı veya su emiciliği düşük yüzeyler üzerine yapılacak kalesinterflex döşemelerinde yüksek prformanslı hem çimento esaslı yapıştırma harcı, hemde poliüretan esaslı yapıştırıcı kullanılmalı. Eğer çimento esaslı yapıştırıcı kullanılacaksa uygulama yapılacak tarak tutuş açısından daha düşük açı ile tutulmalı.

Seramikler kaygan yüzey olacağından istenilen diş taraklama şeklini alması uygulama için önemlidir. Poliüretan yapıştırma harcı kullanılacaksa bu durum onda karşılaşılmaz. Poliürtetan yapıştırma harcı fileli ürünlerde için idealdir.

Taraklama yöntemi ile kaplama yapılmalı. Bazı durumlarda kombine sistem uygulama hem kaplama yüzeyine hemde kalesinterflex sırtına eşit kalınlıkta sürülerek yapılmalı.

Derz dolgu ise yine seramik ve fayans uygulama işleminde olduğu gibi yapılmalı ve flex türü silikonlu derz dolgu tercih edilmeli.

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube

Seramik karo üstüne Kalesinterflex Döşeme seçiminiz için ilham almanız mı gerekiyor? Gerçek hayattaki farklı modellerin nasıl uygulandığını merak ediyor musunuz? Sosyal medya sayfalarımızda tarzınıza uygun boyut, farklı tasarımların örneklerini bulacaksınız. Sadece görsel resim bulmayacaksınız, gerçek evlerin tasarımı yapılmış fotoğrafları bulacaksınız !  Döşeme tavsiyesi ve fikirler almak için bizi arayın ..

Related Post

kalesinterflex döşeme

YER DUVAR SİNTERFLEX UYGULAMA CEPHE KAPLAMA

Büyük Boyutlu Cephe Zemin ve Duvar Sinterflex Döşeme Banyo, mutfak, yer, duvar ve cephe için bir çok kaplama malzemesi var.

Mermer Kaplama Üzerine Kalesinterflex Uygulama

Mermer Kaplama Üzerine Kalesinterflex Uygulama

Mermer kaplı Zemin Üzerine Kalesinterflex Uygulama Nasıl Yapılır? Mermer kaplamalar üzerine kalesinterflex kaplamasının yapılması gündeme geldiğinde, mermerin yapısıyla ve mevcut

kalesinterflex döşeme

Kalesinterflex Döşeme

Modern Tasarımlı Kalesinterflex Döşeme Detayları ve Bilinmesi Gerekenler Tüm zamanların en büyük, esnek ve ince olma özelliği taşıyan mimari projelerin

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: