En Kaliteli Seramik Fayans Yapıştırıcısı

En iyi fayans yapıştırma harcı ve Seramik yapıştırıcısı çeşitleri ve özellikleri

Seramik fayans yapıştırıcısı yaşam alanlarında yapılacak döşeme için olmazsa olmazdır. Tabi bu konuda insanlar yalnızca fayans seramik yada granit seçimine önem verip satıcıların bu kadar metrekareye bu kadar yapıştırma harcı gider deyimi ile alıyor.

Bu yazımda sizlere tecrübeme dayanarak ve aldığım eğitimle hangi seramik için hangi yapıştırıcı kullanmalıyım?, en iyi yapıştırıcı markası, yapıştırma harcı kullanım alanları, en kaliteli yapıştırıcı ve hangi mekan için hangi yapıştırma harcı tercih edilmeli işte detaylar.

En Kaliteli Seramik Fayans Yapıştırıcısı

En Kaliteli Flex Seramik Fayans Yapıştırıcısı hangisi?

25 yılı aşkın zamandır seramik fayans döşeme işleri yapıyorum. Bunca yıldır acık ve net söylemeliyim şu 10 yılı saymıyorum müşteri hangi marka yapıştırıcı getirse onu kullanıyordum. Sadece tek isim adı altında satılırdı “kalekim”. Üzerindeki firma ismi yada ne kadar yapışma özelliği taşıyor, yada döşemek istediğim ürüne uyumlu mu hiç sorulmazdı. Kalekim kalekimdir sözü meşhurdu. Aynı “selpak mendil” gibi  buda ilk firmaların halk dilindeki ezberi.

Halada fason üretim yapan olduğu gibi seramik firmaları dahi kalitesiz standart yapıştırıcı harcı niteliği taşıyan ve satan çok var. Ama ben bu konuda markacı yım belkide markacılıktan ziyade beni markacı yapan ürünün beni müşterime mahcup etmemesi olabilir.

En kaliteli seramik fayans yapıştırıcısı hangisi sorusuna benim cevabım net. Yapıştırıcı tercihi mekanın konumuna göre, döşeme yapılacak ürünün özelliklerine göre farklılık gösterir.

En Kaliteli Seramik Fayans Yapıştırıcısı hangisi cevabını bulalım.

Mekana göre Kullanılacak En iyi flex yapıştırma harcı ve markaları

İç mekan, dış mekan, yoğun yaya ve insan trafiğinin olduğu konutlar, alışveriş merkezleri, ticari binalar, okul, hastane, teras, veranda, su deposu ve ıslak zeminler ile kullanılacak yapıştırma harcı tüm özellikleri ile şöyle.

Aşağıda sayacağım yapıştırıcı markaları ve isimleri benim müşterilerime tercih ederek gönül rahatlığı ile kullandığım yapıştırıcılar. Belki sıradan yapıştırma harçları ile fiyat farkı olabilir ama onuda söyle netleştireyim. 25 metrekare gelen bir banyoda ortalama 7 torba yapıştırıcı gideceği göz önüne alınınca. 20 tl olan sıradan kalitesiz yapıştırıcı ile 140 tl tutacaktır.

Aşağıda benim kullanarak tercih ettiğim ürünlerle arasında torba başı 15 tl fark etse 105 tl oynar onun içinde kalitesiz yapıştırma harçları kullanmaya değmez. Karar sizin.

# Kalesinterflex yapıştırıcısı

Kendi özgü ince olma olma özelliği ile arkasında reçineli file kaplı olması nedeni ile “filesiz de” 1054 kalekim teknoflex, ardex X7G ve X7W flex kullanılmalı. “Fileli” olan ise Technopour solvent içermeyen, çift kompenatlı, yüksek performanslı, su yalıtım özellikli poliüretan yapıştırıcı kullanılmalı.

En Kaliteli Seramik Fayans Yapıştırıcısı En Kaliteli Seramik Fayans Yapıştırıcısı En Kaliteli Seramik Fayans Yapıştırıcısı

# Granit yapıştırıcısı

Granitler her mekana uygun üretim sağlamaktadır.  Kullanılacak yapıştırıcı ise yüksek performanslı, kayma özelliği azaltılmış, yapışma mukaviyetine sahip çimento esaslı yapıştırma harcıdır. İç mekan ve dış mekan granit, büyük ebat, porselen seramik, kotto, seramik üstü seramik ve yoğun insan trafiği olan tüm zemin döşemesi için uygundur.Granitlerde kullanılacak yapıştırıcı markası ise;

  • Kalekim 1055 granitech
  • Ardex X7G 
  • kalekim 1054 Technoflex

En Kaliteli Seramik Fayans Yapıştırıcısı En Kaliteli Seramik Fayans Yapıştırıcısı En Kaliteli Seramik Fayans Yapıştırıcısı

# Seramik Fayans Yapıştırıcısı

Seramik fayanslar iç mekan döşeme malzemesi olduğu için üstteki saydığım tüm yapıştırma harçları ile uygulama yapılabilir. Maliyet açısından düşünüldüğünde kalekim 1051 ve benzeri tüm weber ve ardex ürünleri de kullanılabilir.

# Tozumayan Yapıştırma Harcı

Adında da olduğu gibi tozumayan bunun özelliği ise oturulan ev içleri ve hala hizmet veren iş yeri için ideal. Tadilat ve tamirat işlerinde hem çalışan ustanın sağlık açısından hemde yapıştırıcı karıştırma anında kalkan tozların etrafı temizlik bakımından güzel bir çalışma ortamı sağlıyor.

En Kaliteli Seramik Fayans Yapıştırıcısı

# Hızlı Priz alan Yapıştırıcı

Ekstra hızlı priz (donma) özelliğine sahip yapıştırıcı tüm hava koşullarına uygun olarak özellikle büyük ebat seramiklerde ve kapalı tutma imkanı olmayan alanlarda kullanılır. Örnek verecek olursak bir pasaj içi insan geçişleri ve çalışan iş yerlerinde 3 saatte kuruma özelliğine sahip yapıştırıcı.

Yapıştırıcılar hakkında Daha fazla bilgi için bizi Arayın

En Kaliteli Seramik Fayans Yapıştırıcısı seçiminiz için ilham almanız mı gerekiyor? Gerçek hayattaki farklı modellerin nasıl uygulandığını merak ediyor musunuz? Sosyal medya sayfalarımızda tarzınıza uygun boyut, farklı tasarımların örneklerini bulacaksınız. Sadece görsel resim bulmayacaksınız, gerçek evlerin tasarımı yapılmış fotoğrafları bulacaksınız !  Döşeme tavsiyesi ve fikirler almak için bizi arayın ..

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube