En iyi mutfak tezgahı türleri
Mutfak tezgahları 2019 modelleri ve çeşitleri

Modern bir Mutfak yüzeyi, en iyi mutfak tezgahı modelleri granit, kuvars, mermer, laminat, cam veya ahşap? mutfak tezgahları artıları ve eksileri konusunda ilham alın.
Yeni bir mutfak tasarlıyorsanız, muhtemelen hangi tezgah modelleri ile kullanışlı hangisi konusunda bilginiz yoktur. Mutfak dolapları renkleri belli ise mutfak tezgahınızda nasıl görüneceğine dair fikriniz olabilir.

Ancak hangi tezgah çeşitleri ahşap, taş, beton, kompozit yada metal mutfak görüntüsü için uygun değil. Nasıl kullanacaksınız? seçenekler çok olabilir, ancak önemli olan sorunsuz ve kullanışlı olması gerekir tezgahların.
Size uygun doğru mutfak tezgahı seçin

 • Granit mutfak tezgahları
 • Kuvars mutfak tezgahları
 • Ahşap mutfak tezgahları
 • Laminant mutfak tezgahları
 • mermer mutfak tezgahları
 • Porselen mutfak tezgahları
 • Paslanmaz çelik mutfak tezgahları

Mutfağı nasıl kullandığınızı ve nasıl olmasını istediğinizi düşünün. Mutfak pişirmek, hazırlamak için tezgahlar olmazsa olmazdır. Yemek hazırlama tarzınız ile birlikte sürekli temiz olması lazım ve leke tutmayan çizilmeyen seçenekler ile görünüm olarak ta şık olmalı. Bu da sizin doğru ve size uygun mutfak tezgahı türleri seçmek için yazıyı okumaya devam edin.

Açık plan mutfak Dekorasyonu nasıl yapılır

En iyi mutfak tezgahı türleri nasıl seçilir?

Mutfak tezgahlarınız yemek hazırlamak, hazırlamak, servis yapmak ve potansiyel olarak yoğun kullanım için temizliğe dayanıklı olması gerekir. Mutfakta mutfak dolaplarını ve zemin döşemelerini  tamamlayan doğal bir odak noktasıdır, tasarımın önemli parçasıdır.

Nasıl kullanacağınız, hangi mutfak tezgahı tipi size uygun, hazırlık tezgahı ve ada tipi mutfak seçimi yaparken sağlamlığı ve görünümü ile tarzınıza uygun mutfak tezgah çeşitleri arasından seçim yapın.

Dolayısı ile sadece görünüm ile seçimi göz önünde bulundurmanın yanı sıra bunlarda aklınızda bulunsun.

 • İhtiyacınız olan tezgahları (örneğin mermer, ahşap, granit ) bakım gerektirmeyen bir malzeme seçin.
 • Çalışma yüzeyine doğrudan sıcaktencere, tava koyma eğiliminde yanmaz olmasına dikkat edin.
 • Parlak bir çalışma yüzeyi ile zamanla aşınmayan çizilmez, leke tutmaz olması da önemli.
Doğru mutfak tezgahının alınması

En güzel mutfak tezgahı çeşitlerine bakarken göz önünde bulundurulması gereken en önemli olan malzemenin cinsidir. En yaygın kullanılan seçenekler ve her biri kendine özgü özelliklere sahip olarak kimi doğal kimi insan yapımıdır.

Doğal olmayan kompozit ve ahşap çeşitleri ile mutfaklarda çarpıcı görünüyor. Ancak sızdırmazlık yaparak, çizilmeye uygun ve bakım gerektirir, leke yapabilir. Kullanışlı gözeneksiz ve leke tutmayan yüzeyleri ile doğal olan granit, porselen ve kuvars tercih edebilirsiniz. Belki maliyet olarak en ucuz değildir belki ama uzun yıllar sorunsuz kullanacaksınız.

Eğer bütçeniz uygunsa özel ağaç tezgahlar ada mutfaklar için idealdir. Yıpranmış ağaçtan, damarlı mermere kadar hepsini barındırır.

Modern Beyaz Mutfak DolaplarıGranit mutfak tezgahları

Granit, mutfak tezgahı için en popüler seçenek ürünlerden biridir. Şık, modern ve lüks mutfak tasarım düzeniyle ilişkilidir.

Artıları;

 • zor aşınan
 • ısıya dayanıklı
 • Antibakteriyel
 • Temizliği kolay

Eksileri;

 • Çok ağır
 • pahalı olması

Granit mutfak tezgahları hem sıcağa, hemde çizilmeye karşı dirençli olması ile düşük bakım gerektiren seçim olacaktır. Sağlamlığı zaten tartışılmaz. Düzgün bir kesin ve cilalama işlemi ile uzun yıllar kullanacaksınız.

Granit çok yönlü bir mutfak tezgahıdır düşük bakım gerektirir. Ocaktan indirilen sıcak tava, tencere, demlik gibi ürünlerin sıcaklığı ile yanmaz , iz yapmaz. Kalıcı lekelere, kimyasallara dirençli.

Granit mutfak tezgahı için sağlamlık örneği videosu
Kuvars Mutfak Tezgahı

Kuvars mutfak tezgahı için doğal taşın karmaşıklığı ve şıklığını yansıtan, üstün niteliklere sahip dayanıklılık sunar. Granit ve mermer gibi malzemelere insan yapımı alternatif endüstriyel teknikler ile kişiselleştirmiş reçine ile güçlü bir ürün.

Daha fazla mutfak tezgahı 2019 trendleri fikirleri için okuyun

mutfak tezgahları

Kuvars mutfak tezgahları şık ve cilalı yüzeylere sahip 20 mm ve 30 mm kalınlığı olmak üzere iki farklı kalınlıkta mevcuttur. Gerçek mermerden farklı olarak lekelere, çizilmeye, çatlamaya karşı dayanıklı.
Sert ahşap mutfak tezgahı

İster modern, ister geleneksel bir mutfak istiyorsanız, doğallığı seviyorsanız sert ahşap sürdürülebilir, gösterişli ortam için harika bir çözümdür.

Taş seçeneklerden daha ucuz, ahşap etkisi ve renk seçeneği ile antibakteriyel ve mükemmel görünüm sağlar. yalnızca 2 yılda bir bakım gerektirir lekeli kalabilir, çizilmeye müsaittir

En iyi mutfak tezgahı türleri

Mermer Mutfak tezgahları

Mermer tarihsel olarak mimarlık yapılar için sağlamlığı ile kaplama için en ideal üründür. Mutfak tezgahı içinde yıllarca modası geçmeyen hala popüler ve lüks görünümlü mutfak için mükemmel.

Mermer mutfak tezgahları lüks görünüme sahip olup, ısıya dayanıklı, seçilecek türüne göre uygun fiyatlı. Mermer mutfak tezgahı leke tutmaya uygundur ve kolay çizilir buda çok dikkat gerektirir.Mermer mutfak tezgahlarında Nelere dikkat etmeli

Mermer inanılmaz zarif görünüme sahiptir. Lüks bir mutfak istediğinizde tercihleriniz arasında olmalı. Zayıf ısı özelliklerine sahip olduğu için lekelere karşı direnci yoktur dikkat etmek gerekir.

Yüksek bir bakım gerektirdiği için kalabalık ve yoğun kullanım olan mutfaklar için iyi bir seçenek olmayabilir.

En iyi mutfak tezgahı türleri

Porselen mutfak tezgahı

Gerçekten mükemmel ötesi mutfak tezgahı için ısıya dayanıklı, çizilmeye dayanıklı gösterişli porslen bir ürün. Damarlarının etkili duruşu, bütünlüğü birleştirmek için ideal bir üründür. Biraz pahalı bir üründür.
En iyi mutfak tezgahı türleri
Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube