Skip to main content
En ideal Banyo Tadilatı Nasıl Yapılır

En ideal Banyo Tadilatı Nasıl Yapılır?


Banyonun Tadilat Yapılması
Banyolar evlerdeki en küçük alanlardan biri olabilir, harika görünen ve fonksiyonel bir tasarıma sahip bir banyo evinize ve yaşam kalitenize önemli bir değer katar. Banyoda evinize ilham vermek için banyo tadilatı nasıl yapılır?, Banyo tadilat önerileri, banyo tadilatı yapmadan bilinmesi gerekenler ve daha fazlası için en iyi ipuçları.Bir banyo evlerde sığınak olarak düşünülür. Güzel olduğu kadar işlevsel olması da gerekir. Banyo tadilatı yaptırmak gereği hissettiren kullanışsız olması, banyo düzeni uygun olmaması ve solmuş fayanslar ve kirlenmiş derzler, aşırı nem, buhar evin diğer alanlarından daha çabuk perişan olmasına neden olur.

Önce banyonuzu tadilat yapmadan nelere dikkat etmeniz gerektiğini vurguluyoruz.

Banyo Fayansları

Banyo Tadilatı nasıl Yapılır?

 Banyolar eskiye nazaran daha çok vakit geçirdiğimiz, giyinme, makyaj ve kişisel temizleme yaptığımız alandır. Banyo tadilatı yapmaya karar verdiğimizde İstanbul  banyo tadilat firmaları tercihini doğru yapmak önemlidir. Banyo yenileme işleminde seçeceğimiz banyo aksesuarları kullanıma uygun dizayn edilip kullanışlı olması önemli etkendir.

Banyo tadilatları yaparken belkide en önemli detay banyonun düzeni ve bayanlar için kolay temizlenir hijyen olmasıdır. Banyo tadilatları için her proje kendi alanında benzersizdir.Banyodaki tadilatları yapmanıza neden olan etkenler başlıca;

  • Banyonuzun boyutları ve düzeni yetersiz be kullanışsız tasarlanması
  • Sıhhi su tesisatından doğan problemler ( su kaçağı, su sızması)
  • Yarıya kadar üstü sıva, yada tavana kadar olan eski fayansların matlaşmış, kabarmış olması
  • Banyo dolabının kullanışsız olup sadece amaç için kullanma
  • Eski küvet yerine daha modern bir duş alanı oluşturmak için
  • İnşaat görünümlü tavanı metal tavan yaparak iyi bir aydınlatma sistemi yapmak
  • Klozeti asma olarak yapıp temizliği kolay ve şık tasarım sağlamak

Banyo Tadilat Önerisi ve Fotoğrafları

Banyo Tadilatları Yapım Aşaması Sırayla;

Ücretsiz keşif ve tasarım düzeni

banyo yenilemeBanyo tadilat dekorasyon yapılacak mevcut mekanda keşif yapıyoruz. Su tesisatı değişimi ile ilgili detaylar gözlemlenir. Kullanıcının istek ve hayal ettiği tasarım şeklini dinler onların isteklerine katkı yaparak çözüm üretiriz. Duş alanı, banyo dolabı, asma klozet, havlupan ve diğer düzen şekillendirmesi. Banyo tadilatına ne zaman başlanır. Banyonun tadilat yapılması kaç gün sürer. Banyo tadilatı kaça mal olur hakkında bilgi sunmak.

Kırma / moloz atma ve tesisatların yenilenmesi

Banyonun tadilatlarında öncelik kırım işleri ile başlar. Kırıma başlamadan banyo dışınadaki alanlar koruma altına alınır. Eski fayans, küvet kırımları ve moloz taşıma işlemi yapılıp projeye uygun su tesisatı ve elektrik tesisat komple yenilenir.

Sıva işlemi, izolasyon, seramiklerin döşenmesi

Banyo tadilatı yapım aşaması sıralı işlemler gerektirdiği için su tesisatı ve elektrik tesisat işlemi sonrası duvar sıva ve oluşan boru geçiş yerleri sıva ile kapatılır. Duvarlar teraziye ve düz zemine olacak şekilde elden geçirilir. Zemin şap uygulaması yapılır kuruma sonrsası ( ertesi gün) zemin izolasyonu 2 kat kademeli yapılır. izolasyon duvara belli mesafeye çıkacak derecede yapılır.

Yapılan izolasyon ile su kaçağı, su sızması, banyodan alt kaça su emmesi önlenip uzun vadeli kullanım sağlanır. Sonra seramik uygulaması başlar en kaliteli seramik yapıştırma harcı tercih edilmeli, derzler silikonlu flex ve seramikle uyumlu renk olmalı.

# Seramik döşeme sayfamızdan detaylı uygulama için bakabilirsiniz

Montaj ve kurulum

Tün seramik döşeme işlemi ve derz dolgu kuruma sonrası tavan için düşülecek tavan döşeme sistemi ile tavan kapatılır. Seçilen armatürler, banyo dolabı, duş sistemleri ve diğer aydınlatma düşünülen montajlar yapılır.

Banyonuzu Yeniden tasarlamak için 5 basit ipucu

En ideal Banyo Tadilatı Nasıl Yapılır

Banyo evlerdeki en küçük odalardan biridir. Banyo dekorasyon tadilatı söz konusu olduğunda tasarım karmaşasında kaybolur. Evinizin diğer alanlarını dekore etmek daha yüksek önceliğe sahiptir ve en son düşünülür. Banyonun tadilatı nasıl yapacaksınız bunu bilmek biraz zor olur.

Bununla birlikte güzel doku, aydınlatma, ve aksesuarları doğru kullanarak banyonuzu büyük olduğu hissi yaratabilirsiniz. Yaşar bal tecrübeli, yenilikçi ve yaratıcı banyo tadilatçı firması, banyo düzenleme, stil, güzellik ve yeni trend fikirler getirmenize yardımcı olacaktır. Banyoya hayat vermek için bir kaç fikir.

Bir Düzen Belirleyin veya stil seçin

Banyo düzenine başlamadan önce tarzınıza uygun düzeni ve kullanılacak renk seçimine karar vermek önemlidir. Rustik veya parlak mı istersin? Doğal ve rahatlatıcı? Renkli ve neşeli? Seçtiğiniz görünüm şemasından sonra banyodaki uyumu sağlayan dekor, ürünler ve dizayn etmek için aydınlatma bulmak kolay olacaktır.

Duvar dizaynı seçimi yapın

Duvarda kullanılacak fayans ve seramik banyoyu değiştirecektir. Renklere, dokulara ve boyutlara dikkat edin.  Son dönemde trend olan, ahşap, beton, mermer, doğal taş görünüme sahip büyük boyutlu seramikler var. Küçük olan banyoda büyük fayans kullanmak büyük göstermekle birlikte nem oranını da azaltacaktır.

Aydınlatma

Banyo tadilatında aydınlatma yapılan tüm çalışmaları bütün görselliği ile yansıtan bildirdir. Doğal aydınlatma imkanı genelde kısıtlı banyolarda. Rahatlama unsuru olarak tavandan banyo  tasarımına uyumlu ışık ve ampul seçilmesi enerji hissi verir. Beyaz ampul, cilt tonlarını ayna karşısında en doğru yansıtmaya eğimlidir. Yapacağınız aydınlatma banyonuza ilgi unsuru katmalı.

Armatürler ve dizayn

Banyoda tamamlayıcı unsurlardır armatür ve musluklar. Banyo dolapları, ve lavabolar kullan amaçlı banyoyu modernliğe getirmek için detaylarda saklıdır. Marka armatürler seçin, banyoda aynayı büyük seçimle banyoyu geniş gösterin. Boy dolapları ile saklama alanı oluşturun donanımlı ürünler banyoyu lüks hale getirecektir.

Banyo dekorasyon Tadilat

Zevkle tadilat yapılmış banyo dağınık değildir. Banyonuzu bağımsız ve özgür dekore ederek harmanlanan ögeler seçmek istemez misiniz?. Banyonuzda ferahlık ve huzur yoksa onu yapacağınız banyo dekorasyonu ile geri getirmek için yasar bal size yardımcı olmak için burada.

Tadilatı yapılmış Banyo Örnekleri

Beton görünümlü Seramik Modelleri

Beton görünümlü Seramik Modelleri

Beton görünümlü Seramik Modelleri

Beton görünümlü Seramik Modelleri

Beton görünümlü Seramik Modelleri
Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube

 

Yaşar Bal

Yaşar Bal

En trend Ev Tadilatı Dekorasyon projesinin kaliteli, başarılı olması, çözüm odaklı Kalesinterflex Fayans Seramik döşeme konusunda size tavsiye ve fikirler sunmak için bizimle irtibata geçin. 0507 115 86 58

error: Content is protected !!