Ana sayfa » Banyo Tadilatı » Banyo Tadilat Fiyatı

Banyo Tadilat Fiyatı

Banyo Tadilat Fiyatı

Bir Banyo Tadilatının Ortalama Maliyeti Nedir?

Ev sahipleri banyoyu yeniden tasarım yaptırma isteğinde bir çok seçeneğe sahiptir. Banyo tadilat fiyatı maliyeti seçeceğiniz stil ve tercihe göre maliyete bağlıdır. Banyo tadilat fiyatları ucuz gözüksede  bir çok ürün ve detayı barındırmakta.

Banyo tadilatının ortalama maliyeti için öncelikle banyo yenileme fikirleri edinip planlama yapmanız ve bunun için banyo tadilat ustası bulmak gerekir. İsteklerinizi belirtmek, maliyet tahminleri yapmak ve bütçenizle karşılaştırmanız gerekir.

Daha detaylı fikir için Banyo yenileme öncesi 10 tasarım önerisi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Banyo Tadilat Fiyatı

Banyo Tadilat Fiyatı

Banyo tadilat fiyatı sınıflandırılan işlemler ve ürünlere göre değişenlik gösterir. Fayans kırma, moloz atımı, su tesisatı, elektrik, sıva işlemleri, olmazsa olmaz su kaçağına bağlı, su sızmasına olanak sağlamamak için izolasyon, tavan kaplama, seramik döşeme ve montajlar olarak.

Küçük Banyo Tadilat Maliyetleri

Banyolar genelde evlerde en küçük alandır. Küçük banyolar genellikle daha az metre kare alana sahiptir. Buda banyo tadilatında daha az malzeme ve daha küçük ölçü anlamına gelir.

Az malzeme maliyeti aza çekecektir. Banyo tadilat işçilik ücreti de küçük banyoda daha uygun düzeyde olacaktır. Büyük bir banyo ile kıyaslandığında banyo fiyatlandırması aşağıdaki faktörlere göredir.

  • Banyo düzenini Değiştirme : Küçük banyoda kullanım amaçlı standart yerleşim olur. Banyoyu büyütme ve yer artırma ( wc yi dahil etme ) kararı verdiğinizde tadilat maliyeti artacaktır. Elektrik kablolarının değişimi, seramik fayans döşeme daha fazla olup, tesisat eklenmesi anlamına gelir. Bütün bunlar malzeme ve işçilik maliyetlerini artırır.
  • Banyodaki ürünler : Banyodaki mevcut armatür ve diğer banyo dolapları, değiştirirseniz maliyet artacaktır. Şayet kullanılacak durumda olanları muhafaza ederek yeniden taktırırp banyo tadilatından tasarruf edebilirsiniz.
  • Sıhhi Tesisat ve Elektrik : Tadilat esnasında sıhhi tesisat ve elektrik ile ilgili bir sorun çıkarsa maliyete eklenir. Üstlenici banyo tadilatı yapan ustalar kontrolleri ile planlama yapılmalı.

banyo tadilat ustası

Banyo Tadilatı Hesaplama

Banyo yenileme planı yaparken bütçenizi belirlemek zor olabilir. Maliyetin belirlenmesinde banyonuzun büyük ve küçük olması etkili olsa da banyoda kullanılacak ürünler hep aynıdır.

Banyonuzun boyutuna uygun ürünler seçmek ve fiyatları marka marka değişiktir. Banyo tadilatı için ne satın alacağınızı seçerek fiyat karşılaştırması yaparak bütçe ayarlayabilirsiniz.

Banyo tadilatı için yer alan maliyeti belirleyen ürün sayfaları.

Banyo fayans kırma fiyatı

Banyo fayans ve seramik kırma işlemi ile başlar tadilat. Banyo fayanslarını komple kırmak alttaki eski yapıştırma harcı, yada harçlı yapılmış ise harcı kalır.

# Şayet harçlı yapılmışsa sağlamlık derecesi azsa harçlarında sökülmesi zaman, emek ve maliyeti artırır. Banyo fayans kırma ücreti keşif esnasında banyonun durumuna göre belirlenir.

Banyo Tadilat Fiyatı

Moloz Atma Ücreti

Banyo kırım işleminde çıkan moloza atma ücreti genelde istanbul için söylüyorum semt belediyeleri insan gücü yetecek derecede doluluk olanı çuval başı alıyor. 2018 yılı ile çuvalı 5 tl. Sadece dışarda uygun bir yerde istiflemek gerekiyor.

# Moloz atma fiyatı üstlenici banyo tadilat firması ile anlaşmaya bağlıdır. Çünkü molozu çuvallama ve taşıma insan gücü ile oluyor buda maliye yansır.

 Banyo Su Tesisatı yenileme ücreti

Her ne kadar banyo tadilat işlemi bazen zorunlu olmasa da bazen zorunlu halden olabiliyor. Su kaçağı ve eski sistem tesisat ve pis su gideri tıkanma sebepleri yüzünden.

Tesisatı yenileme önemlidir banyoda kapalı kutu misali olduğu için boru eklem yerleri, gider contaları vs. Onun için banyo tesisat yenileme işlemi önemlidir ucuz ustalar tercihi problem ve maliyet oluşturur.

Geberit nasıl yerleştirilir ?, Duş sistemi tesisatı ve montajı, Havlupan tesisat ayarlama, komple banyo tesisatı yenileme ücreti için üstlenici firma bünyesindeki tecrübeli tesisatçılar ile çalışmak doğru seçim olur.

Banyo Elektrik Tesisatı yenileme Fiyatları

Banyoda belkide elektrik işi en kısa ve az zaman alan kavramdır. Tavan aydınlatma, dolap üstü aplik projeye uygun dolap yanı priz yoksa priz oluşturma belki havalandırma için aspiratör ve bi kaç isteğe bağlı işlem bunlarda fazla bi maliyet tutmaz.

Duvar sıvama ücreti

Banyo duvarlarını sıvama 1 güne yansıyan işlemdir. Şayet komple sıva yapılacaksa, kırılan tesisat boruları ve tamirlik yerlerin tamirleri yapımı ve seramik fayans döşeme işlemine hazırlama bir usta yevmiyesine denk gelir.

Daha fazla fiyatlandırma için seramik işçilik fiyatı sayfamıza bakabilirsiniz

Banyo Tadilat Fiyatı seçiminiz için ilham almanız mı gerekiyor? Gerçek hayattaki farklı modellerin nasıl uygulandığını merak ediyor musunuz? Sosyal medya sayfalarımızda tarzınıza uygun boyut, farklı tasarımların örneklerini bulacaksınız. Sadece görsel resim bulmayacaksınız, gerçek evlerin tasarımı yapılmış fotoğrafları bulacaksınız !  Döşeme tavsiyesi ve fikirler almak için bizi arayın ..

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube

Görüşünüzü Bize Yazın